۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۳۹:۲۱

بيماري بواسير يا هموروئيد يكي از اختلالات شايع مقعدي است كه حدود نيمي از افراد جامعه را درگير خود مي كند. اين عارضه با گشاد شدن عروق همراه است و در اثر وارد آمدن فشار موجب تورم و التهاب در اين ناحيه گرديده و در صورتي كه از نوع خارجي باشد مي تواند موجب بيرون زدگي گوشتي از مقعد گردد، از ساير علائم بيماري بواسير مي توانيم به ايجاد درد و خونريزي اشاره كنيم،
در نتيجه اين بيماري نياز به درمان فوري تحت نظر پزشك متخصص و مجرب دارد زيرا مي تواند با خونريزي زياد موجب فقر آهن و يا عفونت شود و در هر صورت كيفيت زندگي را تحت تاثير قرار دهد.

بسياري از افراد مبتلا به بواسير به سبب ترس و خجالت از مراجعه به پزشك سرباز مي زنند ، اما اين افراد بايد برانند با اينكه معاينه مقعد براي هيچ كس خوشايند نيست اما بيماري آن ها خود به خود درمان نخواهد شد و در صورتي كه درمان را به تعويق بياندازند بواسير پيشرفت كرده و درمان آن سخت تر مي شود و چه بسا نياز به افزايش طول درمان و پرداخت هزينه هايي گزاف خواهد بود. افراد بايد به محض مشاهده علائم بيماري به پزشك بواسير مراجعه نمايند.

 

عكس پزشك بواسير

 

مراجعه به پزشك بواسير

انتخاب پزشك بواسير مجرب و كاركشته اهميت بسيار زيادي دارد زيرا حتي اگر شما بهترين روش درماني را در پيش گيريد اما پزشك شما تجربه لازم را نداشته باشد، نمي توانيد نتيجه مثبتي از درمان بيماري بگيريد و ممكن است طول درمان بيماري نيز افزايش يابد.

بهترين پزشك بواسير براي درمان بيماري مقعدي جراح عمومي و يا پزشك متخصص گوارش است. در اين مورد جراحان تجربه بيشتري داشته و به خوبي با آناتومي اين ناحيه  آشنايي دارند و مي توانند مشاوره بهتري را به شما ارائه بدهند. از طرفي مراجعه به متخصص گوارش سبب مي شود بهترين مشاوره را در مورد نحوه درمان خود بگيريد. مي توانيد براي شروع فرآيند درمان در صورتي كه هموروئيد در مراحل ابتدايي است به پزشك عمومي مراجعه كنيد و در صورتي كه با رعايت رژيم غذايي و ورزش بهبودي حاصل نشد، در مرحله ي بعد با پزشك متخصص در اين زمينه مشورت نماييد.

در حالت كلي مي توان گفت پزشك بواسير بايد اطلاعات كافي درباره اين بيماري و نحوه درمان و بهترين روش درمان داشته باشد و در مطب خود از تجهيزات پيشرفته استفاده نمايد.

http://jarahlaser.com/


ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۰ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۱۰:۳۴
به گزارش گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان؛ بواسير يا هموروئيد از آن دسته بيماري‌هايي محسوب مي شود كه علائم بسياري دارند ولي باز هم به طور قطعي نمي توان اين بيماري را تشخيص داد. همچنين بايد دقت داشت كه علائم بيماري بواسير  با عنايت به ميزان آسيب آن در افراد متغير است؛ با اين حال در صورتيكه تشخيص پزشك براي شما هموروئيد بوده است مي توانيد با خواندن اين مقاله روش هاي "درمان بواسير" را به خوبي شناسايي كنيد.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۹:۴۶

روش هاي درمان كيست مويي يا سينوس پيلونيدال با ليزر و درمان با جراحي

انواع درمان كيست مويي

درمان كيست مويي يا سينوس پيلونيدال با ليزر

علاوه بر روشهاي متنوع و متفاوت جراحي سنگين كيست مويي با سينوس پيلونيدال، ليزردرماني مثل هميشه مي‌تواند با قابليت و مزاياي منحصر به فرد خود در درمان اين بيماري نيز ايفاي نقش كند. در جراحي كيست مويي با ليزر پس از بي‌حسي موضعي به جاي استفاده از تيغ و چاقوي جراحي با كمك ليزر ناحيه‌ي را برش داده و بسته به نوع ليزر سينوس راتخليه و ترميم مي‌كنند. اكثر مويرگ‌هاي آسيب‌ديده حين عمل با ليزر مسدود و احتمال خونريزي بافتي كم مي‌شود. از طرفي ليزر با بستن عروق لنفاوي كه با ايجاد برش و گشودن ناحيه سر باز كردن، از تورم بعد از عمل جلوگيري مي‌كند. اعصاب آسيب ديده تحت تششع ليزر ترميم شده و از ميزان درد بعد از عمل مي‌كاهند. ليزر بافت ملتهب را به صورت عمقي ريشه‌كن مي‌كند و بدين صورت از احتمال عود آن مي‌كاهد. پس از اتمام ليزر ناحيه‌ي بر جا مانده از كيست مويي به صورت يك بيضي كوچك باقي مي‌ماند كه طي چند روز ترشح خفيف، ترميم شده و خود‌به‌خود بسته مي‌شود.
در روش درمان كيست مويي با ليزر روند درمان براي بيمار بسيار آسان و سريع‌تر كرده است. زيرا علاوه بر آسيب بافتي و ايجاد درد كمتر، بدون خونريزي و بخيه مي‌تواند مراقبت‌هاي بعد از عمل را براي فرد محدود و ساده كند. فرد مي‌تواند بلافاصله به فعاليت روزمره خود باز گردد و از روز بعد ليزر در محل كار خود حاضر شود.
نيازي به پانسمان و تعويض‌هاي روزانه ندارد و مي‌تواند به راحتي حمام كرده و محل جراحي را شست‌وشو كند، البته تنها اقدام پس از ليزردرماني تداوم داشتن در دوش روزانه تا بهبودي زخم است. رعايت بهداشت فردي و زدودن موها تا سال‌ها براي پيشگيري از عود مجدد آن در تمامي روش‌ها توصيه مي‌شود.
براي رهايي از موها مي‌توان با ليزر آن‌ها را نابود كرد، البته در صورتي‌كه جنس موها ضخيم و مجعد باشد، زيرا موهاي كركي به خوبي به ليزر پاسخ نمي‌دهند. ليزر موها پس از عمل، به دليل جلوگيري از عود مي‌تواند ميزان مؤفقيت عمل را تا ۹۷ درصد افزايش دهد. حتي ليزر موهاي ناحيه‌ي گودي و انتهايي كمر يك روش پيشگيرانه در بيماري سينوس پيلونيدالمحسوب مي‌شود كه به افراد پرمو و داراي شغل نشسته به منظور در امان ماندن از اين مشكل، بسيار پيشنهاد مي‌گردد.
ليزر را حتي مي‌توان به صورت تركيبي با روش‌هاي جراحي باز كيست مويي با هدف كوتاه كردن روند دو سه ماه‌ي درمان آن استفاده كرد. در اين روش تركيبي كه بايد با دقت بالا انجام شود، با تاباندن اشعه به ناحيه‌ي باز زخم و بافت‌هاي اطراف آن به صورت هفته‌اي چند بار سرعت ترميم بافتي را افزايش و طول مدت درمان را كاهش مي‌دهند. البته هزينه‌ي درمان كيست مويي با ليزر ممكن است به مراتب بيشتر از ساير روش‌ها باشد.

انواع درمان كيست مويي

درمان كيست مويي يا سينوس پيلونيدال با جراحي

در حال حاضر قطعي‌ترين روش درمان كيست مويي يا سينوس پيلونيدال روش‌هاي تهاجمي جراحي است كه ممكن است بسته به شدت بيماري با تكنيك‌ها و روش‌هاي متفاوتي انجام شود. روش‌هاي جراحي مي‌تواند درد و مخاطرات بيشتري نسبت به هر روش درماني ديگري داشته باشد اما گاهي اوقات پزشك براي جلوگيري از عود و ايجاد برخي سرطان‌هاي پوستي كه به دليل عدم درمان صحيح اين كيست به وجود مي‌آيد، چاره‌اي جز جراحي و تخليه‌ي كامل كيست نداشته باشد. جراحي بايد در بيمارستان و تحت بي‌حسي موضعي يابي‌هوشي عمومي پس از زدودن موهاي كامل ناحيه كيست و اطراف آن انجام شود. انواع روش‌هاي جراحي كيست مويي شامل:

 • برش و تخليه: اين يك روش ساده با ايجاد يك برش در خط وسط آبسه است كه اغلب براي آبسه‌‌هاي حاد و اورژانسي استفاده مي‌شود. برش بايد آن‌قدر عريض باشد كه دسترسي به كل كيست ممكن باشد. سپس محتويات كيست موجود را كامل تخليه مي‌كنند. عمل تخليه‌ي كامل تا ۹۰ در صد به بهبودي مناسب طي يك ماه كمك مي‌كند. در حالي‌كه احتمال بهبود بدون تخليه طي ۱۰ ماه فقط ۵۸ درصد است. ممكن است در ۴۰ تا ۶۰ درصد موارد تورم توده‌ها باعث نديده شدن سينوس‌هاي متعدد شود و در نتيجه به جراحي‌هاي بعدي نياز پيدا شود. اين روش نياز به بستري ندارد و فرد مي‌تواند همان روز مرخص شود. استفاده از گاز روزانه روي زخم براي جلوگيري از عفونت، برخورد زخم با لباس و جريان هوا بر روي آن توصيه مي‌شود.
 • برداشتن و باز گذاشتن زخم: در اين روش ابتدا سينوس و قسمتي از بافت پوست اطراف آن را برش داده و كامل بر مي‌دارند. سپس زخم را باز مي‌گذارند تا با گذشت زمان خود ترميم و بسته شود. باز گذاشتن زخم باعث نياز به پانسمان روزانه براي چند هفته تا بهبودي كامل آن خواهد شد. مزيت اين روش اين است كه همه‌‌ي بافت‌هاي ملتهب خارج شده و اين وضعيت احتمال عود را در آينده كم مي‌كند، از طرفي باز بودن زخم اين اجازه را مي‌دهد كه در صورت عفونت، چرك و ترشحات آلوده از زخم خارج شود.
 • برداشتن و بستن زخم: در اين روش نيز ابتدا با يك برش بيضي شكل سينوس و قسمتي از اطراف آن را بريده و خارج مي‌كنند، سپس دو طرف برش را به هم نزديك و با نخ بخيه مي‌دوزند. از مزاياي اين روش اين است كه در صورت مؤفقيت‌آميز بودن مي‌تواند با سرعت بيشتري بهبود يابد، اما مشكل اينجاست كه معمولاً زخم و بخيه‌ها باز مي‌شوند. در نتيجه خطر عود يا بروز عفونت زخم بعد از عمل روش بسته بيشتر از ساير روش‌هاست. مصرف پيشگيرانه آنتي‌بيوتيك قبل از عمل مي‌تواند احتمال عود و عفونت آن را كم كند. در صورت عفونت مجبور به باز كردن زخم براي خروج ترشحات آلوده و در نتيجه طولاني شدن روند درمان خواهند شد. با اين حال روش بسته‌ي بدون مشكل از نظر زيبايي مي‌تواند بيماران را بيشتر راضي نگه دارد.
 • روش جراحي پلاستيك: در برخي از موارد پيچيده سينوس پيلونيدال، براي كاهش احتمال عود سينوس و باز شدن زخم، با كمك جراحي پلاستيك و انواع روش‌هاي ترميمي با فلپ، ناحيه‌ي عمل را پوشانده و مي‌بندند. اين روش با وجود نياز به بستري يك هفتگي در بيمارستان ولي با سرعت بيشتري بهبود مي‌يابد. در اين روش با كاهش ميزان گودي بين دو عضله‌ي سريني، ميزان كشش بر روي زخم كم مي‌شود و در مواردي كه محل دوخت آن از خط وسط فاصله گرفته، احتمال عود و باز شدن بسيار ناچيز مي‌گردد.‌

مراقبت بعد از عمل جراحي كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

مراقبت بعد از عمل جراحي كيست مويي يا سينوس پيلونيدال

پزشك بسته به نوع اقدام و جراحي كه بر روي كسيت مويي يا سينوس پيلونيدال فرد انجام داده است، بيمار را با توصيه‌هاي از بيمارستان ترخيص مي‌كند. اقدامات درماني بعد از عمل جنبه‌ي حمايتي داشته و در صورت رعايت كامل نكات روند بهبودي با سرعت بيشتر و احتمال عود و عفونت ناحيه‌ي عمل و مشكلات و عوارض بعدي آن كم مي‌شود. اين اقدامات خانگي پس از جراحي كيست مويي شامل:

 • مسكن: برخي ناراحتي و درد ناشي از عمل را مي‌توان با مصرف ضد دردهاي تجويزي توسط پزشك كاهش داد؛
 • استراحت: نياز به استراحت در خانه و پرهيز از كار سنگين در محل كار تا دو هفته پس از جراحي وجود دارد؛
 • تعويض پانسمان: بهتر است پانسمان روزانه توسط يك پرستار و در مركز درماني با شرايط استريل تعويض شود؛
 • وضعيت صحيح نشستن: از نشستن بر روي زخم خودداري شود براي اين كار مي‌توان از بالش‌هاي تيوپي در زير خود استفاده كرد تا ناحيه‌ي جراحي درون فضاي خاي بالش قرار گيرد و به آن فشار وارد نشود؛
 • استفاده از توالت فرنگي: توالت ايراني فشار و كشش بين دو عضله‌‌ي سريني باسن را افزايش مي‌دهد به همين علت بهتر است از توالت فرنگي كه فشار كمتري به پشت مي‌آورد، استفاده شود؛
 • حمام: در صورت باز بودن روش جراحي حداقل يك بار روزانه مجاز به دوش همراه با پانسمان و سپس برداشت آن پس از خيس شدن هستيد، ولي در روش جراحي بسته كيست مويي تا چند روز ابتدايي پس از عمل بايد محل جراحي كامل خشك بماند و از حمام اجتناب شود؛
 • شست‌وشوي زخم: پس از بهبودي نسبي بدون استفاده از صابون با آب ساده و يك پارچه نرم شسته شود. در صورت خيس يا مرطوب شدن پانسمان حتماً بلافاصله تعويض و خشك شود؛
 • خشك كردن زخم: پس از هر بار شست‌وشو بايد زخم را بدون مالش با يك پارچه نرم به آرامي خشك كرد. براي جلوگيري از اصطكاك پارچه استفاده از گرماي سشوار براي خشك كردن نيز روش مناسبي است به شرطي كه فاصله ايمن تا پوست رعايت شود؛
 • لباس گشاد: لباس زير پنبه‌اي و بدون الياف مصنوعي و نايلون و گشاد پوشيده شود؛
 • رژيم غذايي پر فيبر: مواد غذايي ملين و پر فيبر از ابتلا به يبوست و جلوگيري از زور زدن در دستشويي كه مي‌تواند به زخم جراحي فشار بياورد، كمك مي‌كند؛
 • اجتناب از ورزش و فعاليت بدني: براي بهبودي زخم و جلوگيري از فشار بر آن بايد فعاليت بدني و ورزش را تا دو الي چهار هفته بعد و بهبودي نسبي زخم به تأخير اندازيد؛
 • مراجعه به پزشك: در صورت نياز به كشيدن بخيه يا معاينه‌ي پيگيري در موعد مقرر به پزشك خود مراجعه شود.
نمايشگر ويديو
00:00
01:00

در صورت مشاهده‌ي هر يك از علائم زير كه نشانه‌اي از عفونت است و از عوارض جراحي محسوب مي‌شود، بايد فوراً پزشك خود را مطلع سازيد:

 • درد شديد؛
 • قرمزي و تورم پوست؛
 • درجه حرارت ۳۸ يا بالاتر؛
 • احساس گرما در محل زخم؛
 • نشت ترشحات خون‌آبه‌اي از زخم؛
 • بوي نامطبوع محل زخم.

پزشك پس از بررسي اقدام به درمان فوري با آنتي بيوتيك وسيع الطيف مانند مترونيدازول، اريترومايسين و يا كلاريترومايسين براي حداقل دو هفته مي‌كند.
با خودداري از نشستن‌هاي طولاني مدت و رعايت بهداشت فردي، تميز نگه داشتن ناحيه و زدودن هفتگي موهاي زايد موجود در پايين كمر ترجيحا با تيغ يا اسپري موبر مي‌توان از عود بيماري سينوس پيلونيدال جلوگيري كرد.

منبع :

ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۴ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶:۲۴

۱. عصاره درخت چاي

عصاره‌ي درخت چاي در فهرست ۱۰ بهترين درمان خانگي كيست مويي قوي‌ترين روش درماني است به لطف اثر شفابخش و تركيبات آنتي‌باكتريال، ضد التهاب، و ضد قارچ موجود در آن، مي‌تواند عفونت را به طور چشمگيري بهبود دهد. به علاوه وقتي اين عصاره به عمق پوست‌تان نفوذ مي‌كند مي‌تواند سرعت فرآيند بهبود را بالا ببرد.

۱۵ درمان خانگي كيست مويي كه بسيار موثر است


نحوه مصرف:

 • مقدار كمي آب را به عصاره‌ي درخت چاي اضافه كنيد
 • پوست اطراف كيست را با آن مالش دهيد و بگذاريد ۱۰ دقيقه بماند
 • موضع را با آب گرم بشوييد و اجازه دهيد خشك شود
 • درمان را ۳ بار در روز تكرار كنيد


ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۱۵ دى ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۹:۲۳
شقاق مقعد پارگي يا زخم در مخاط درون يا پوست خروجي مقعد است كه ممكن است توسط يك آسيب ناشي از اجابت مزاج مشكل يا مدفوع سفت و بزرگ و حتي اسهال شديد و آبكي ايجاد شود.
ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۱:۱۳

بهترين روشهاي درمان شقاق يا فيشر مقعد و مراقبت هاي بعد از جراحي

انواع درمان شقاق يا فيشر


ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۵:۰۰

عوارض ناشي از بيماري كيست مويي يا سينوس پيلونيدال چيست؟

كيست مويي (PNS) ممكن است باعث بروز چند عارضه شود. اينها عبارت‌اند از عفونت زخم و عود كيست مويي حتي پس از جراحي.

عفوني شدن كيست مويي

علائم زير نشان مي‌دهند كه زخم عفوني شده است:

درد شديد؛
پوست ملتهب و متورم؛
تب بالاي ۳۸ درجه؛
ترشح خون يا چرك از محل زخم؛
بدبوشدن زخم.

پيشگيري از كيست مويي يا سينوس پلونيدال

شما مي‌توانيد با شست‌وشوي روزانه‌ي ناحيه‌ي موردنظر با صابون ملايم، شستن صابون به‌طور كامل، خشك نگه‌داشتن ناحيه و پرهيز از نشستن به‌مدت طولاني از عود كيست مويي جلوگيري كنيد.

همان‌طور كه در ابتداي متن هم اشاره كرديم، كيست مويي با نشستن طولاني‌مدت در ارتباط است. اما شما مي‌توانيد با پيروي از راه‌هاي كاهش آسيب‌هاي ناشي از نشستن مداوم، سطح سلامتي خود را ارتقا بدهيد. 

ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲۷:۲۲

درمان هموروئيد يا بواسير بدون عمل جراحي با ليزر

وقتي فرد به يك بيماري رنج‌آور هموروئيدي مبتلا مي‌شود، انتخاب درمان براي او مشكل خواهد شد. زيرا هميشه پزشك چند روش درماني را همراه با معايب و مزاياي آن بر ساير روش‌ها توضيح داده و توصيه مي‌كند. در نهايت بيمار است كه بين گزينه‌هاي ترجيحي پزشك حود انتخاب مي‌كند. وقتي پاي درمان‌هاي سنگين‌تري چون جراحي به ميان مي‌آيد معمولاً فرد در انتخاب خود حساس‌تر مي‌شود. از ميان جراحي‌هاي هموروئيدي انواع ليزري آن از محبوبيت بيشتري در ميان مردم برخوردار است. زيرا انسان‌ها تا جايي كه بتوانند از تيغ برنده جراحي مي‌گريزند. ليزر براي درمان تمامي انواع بواسير مؤثر است.

درمان بواسير با ليزر

درمان هموروئيد يا بواسير با ليزر از چند مزيت بارز برخوردار است كه عبارت‌ است از:

 1. اين فرآيند براي بيمار بيش از حد دردناك و آزاردهنده نيست؛
 2. اغلب به بستري نياز ندارد و فرد مي‌تواند در همان روز انجام ليزر از بيمارستان مرخص شود؛
 3. به دليل نداشتن دود و بخار ناشي از دستگاه بي‌خطر و ايمن است؛
 4. با امكان انسداد عروق خوني با كمترين ميزان خونريزي حين عمل همراه است؛
 5. كمترين آسيب را به بافت‌هاي اطراف توده‌ي هموروئيد مي‌رساند و كم‌عارضه است؛
 6. زخم حاصل از ليزر سريع‌تر بهبود مي‌يابد و نشانه‌ي كمتري از عمل بر جا مي‌گذارد؛
 7. داراي درصد مؤفقيت بيشتر و عود كمتري است كه البته اين مورد به مهارت پزشك نيز بستگي دارد.

ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۵۴:۳۳


اگر افرادي داراي شرايط زير باشند احتمال ابتلا به بيماري زگيل مقعدي در آنها افزايش مي يابد.

 • داشتن رابطه جنسي بدون محافظت
 • شركاي جنسي متعدد
 • داشتن رابطه جنسي مقعدي
 • داشتن رابطه جنسي با فرد مبتلا به ويروس HPV
 • برقراري رابطه جنسي در سنين كم
 • بيماري خاص يا دارويي كه باعث ضعف در سيستم ايمني بدن شود

ممكن است فردي رفتارها و شرايط بالا را نداشته باشد و هميشه رابطه جنسي محافظت شده و ايمن داشته باشد اما باز هم به بيماري زگيل مقعدي دچار شود. اين موارد فقط احتمال ابتلا به بيماري زگيل مقعد را افزايش مي دهد.

تشخيص زگيل مقعدي

يك پزشك با يك معاينه بصري به راحتي زگيل مقعدي را تشخيص مي دهد. براي معاينه زگيل مقعدي پزشكان با استفاده از ابزاري با نام آنوسكوپ داخل مقعد را معاينه مي كند و اگر در داخل كانال مقعد زگيل ايجاد شده باشد متوجه آن خواهند شد. اگر نياز به معاينه بيشتر باشد پزشك نواحي بيشتري از بدن را معاينه مي كند و يا از تست هاي ديگر كمك مي گيرد. به طور مثال در معاينه زنان ممكن است كه تست پاپ اسمير هم انجام شود.
منبع: بيچشك

ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۷:۵۸

اسهال يكي از بيماري هاي گوارشي است كه هر كسي در طول عمر حداقل يك بار آن را تجربه كرده است. علت مبتلا شدن به اسهال مي تواند در افراد مختلف و بسته به سنين متفاوت باشد. اسهال در ابتدا شايد زياد جدي گرفته نشود اما در صورت استمرار در ادامه آن، حتما بايد به پزشك مراجعه كرد.
بيشتر مواقع در فصل گرما اين بيماري شيوع پيدا مي كند؛ اگر چنانچه ترشح مايعات به داخل روده افزايش يابد و روده ها نتوانند جذب كافي و سريع داشته باشند اسهال رخ مي دهد بنابراين سريعترين روش درمان اسهال را ياد بگيريد تا در صورت حاد شدن آن بتوانيد راهكار مناسبي انتخاب نماييد. با ما باشيد تا در اين مقاله شما را با بهترين روش درمان اسهال آشنا كنيم.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0) 
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ]