۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۳:۰۳:۴۰

بيماري هاي نشيمنگاهي يا مقعدي به يكي از شايع ترين بيماري ها در عصر حاضر تبديل شده اند كه با رشد فزاينده اي هم در حال گسترش هستند. اين بيماري ها گروه سني مشخصي را نمي شناسند و به سراغ همه مي روند. بيشتر مردم شناخت درستي از انواع مختلف بيماري هاي مقدي ندارند و از آنجايي كه اكثر اين بيماري ها نشانه ها و علائم مشترك و مشابهي با يكديگر دارند تشخيص سخت تر مي‌شود. يكي از شايع ترين اين بيماري ها، فيستول مقعدي است.

در يك تعريف ساده براي اين بيماري بايد بگوييم كه فيستول مقعدي در اثر ايجاد آبسه و عفونت ناشي از مسدود شدن غدد كانال مقعد به وجود مي آيد. اين عفونت مي تواند از طريق كانالي باريك به سطح پوست برسد و در اطراف مقعد يك يا چندين سوراخ پوستي ايجاد كند كه با خروج چرك و ترشحات عفوني و درد همراه است.

بسياري از افراد فكر مي كنند كه فيستول مقعدي التهابي جزئي است كه به خودي خود درمان مي گردد و كلا از مراجعه به پزشك و معاينه ي مقعد خود واهمه دارند.

طبيعي است اما بايد در نظر داشت كه اين كار فقط باعث گسترش عفونت مي شود و درمان بيماري را سخت تر مي كند. فيستول مقعدي يك بيماري عفوني پيش رونده است كه نياز به درمان و رسيدگي هاي پزشكي دارد و نمي توان آن را به حال خود رها ساخت.

سوالي كه در اين ميان براي بسياري از افراد به وجود مي آيد اين است كه امكان درمان فيستول مقعد با دارو وجود دارد يا نه؟

درمان فيستول مقعد با دارو

نمايي كلي از بيماري فيستول مقعدي را براي شما شرح داديم و متوجه شديد كه فيستول مقعدي با آسيب هاي بافتي اطراف مقعد همراه است. علم پزشكي در تلاش است تا براي درمان انواع بيماري ها روش هاي ايمن تر و كم عارضه تري كشف كند كه جايگزين عمل جراحي شود. مانند داروها. اما در حال حاضر براي درمان بسياري از بيماري ها از جمله درمان فيستول مقعد روشي كه بتواند به اندازه ي عمل جراحي براي درمان آن اثربخش باشد به وجود نيامده است و دارويي كه به درمان قطعي و نهايي اين عارضه كمك كند فعلا وجود ندارد.

تنها دارويي كه مي‌تواند در چنين شرايطي به كاهش عفونت و التهاب فيستول مقعدي شما  كمك كند و آن را كنترل كند، آنتي بيوتيك ها هستند كه از گسترش عفونت ناشي از فيستول مقعدي جلوگيري مي كنند و در نتيجه تورم و التهاب ناشي از آن را كاهش مي دهند. مسكن ها هم دسته اي ديگر از داروها هستند كه به كاهش درد شما كمك زيادي خواهند كرد.

مصرف مرتب آنتي بيوتيك ها يك مزيت ديگر هم دارد. مشخص شده است افرادي كه قبل از عمل جراحي فيستول مقعدي خود از آنتي بيوتيك ها استفاده كرده اند به دليل كاهش و كنترل عفونت، نتايج بهتر و موفقيت آميز تري طي عمل جراحي فيستولمقعدي براي آنها مشاهده شده است. اما درمان فيستول مقعد با دارو به تنهايي امكانپذير نيست.

در صورتي كه از انجام عمل جراحي فيستول مقعدي به هر دليلي مي ترسيد يا نگراني داريد مي توانيد روش مطمئن و كم خطر ليزر درماني فيستول مقعدي را براي درمان انتخاب كنيد كه با مزاياي زير همراه است:

  • بدون درد و خونريزي
  • بدون نياز به بستري
  • بدون نياز به بيهوشي عمومي
  • با هزينه ي مناسب تر
  • بدون عوارضي مانند بي اختياري در دفع مدفوع
نوشته شده توسط reyhun | لینک ثابت | موضوع: آرشيو نظرات (0)